Dlaczego powinniśmy być pozytywni?

Dlaczego powinniśmy być pozytywni to bardzo ważne pytanie z punktu widzenia tematyki bloga.

Pierwszy wpis na blogu to historyczne wydarzenie. To tak jak przecięcie wstęgi przed nowo otwartą fabryką, rozbicie butelki szampana przy wodowaniu statku lub też przeniesienie panny młodej przez próg mieszkania.

To otwarcie czegoś nowego. Symbolika takiego wydarzenia jest bardzo ważna, więc też pierwszy post nie może być czymś błahym

Idea, która mi przyświecała przy zakładaniu tego bloga to dostarczanie pozytywnych treści. Ale tak właściwie po co być pozytywnym? I co to właściwie oznacza?

Według Słownika języka polskiego PWN słowo pozytywny ma trzy znaczenia:

1. «oceniany jako dobry lub korzystny»
2. «wyrażający zgodę na coś, przychylnie do czegoś ustosunkowany»
3. «o wyniku badania lub doświadczenia: stwierdzający obecność czegoś w czymś».

W takim razie o co chodzi mi w byciu pozytywnym? Jak zapewne można się domyślać chodzi o bycie dobrym lub korzystnym. O bycie wartościowym.
A dlaczego warto być pozytywnym?
  • Po to by czuć się adekwatnie czyli zgodnie z samym sobą. To co dobre dla jednego, niekoniecznie musi być dobre dla kogoś innego. A skąd wiadomo co jest dobre dla mnie? Tu jest rola każdego z nas, aby dobrze się poznać. Brzmi jak banał, ale bardzo często okazuje się, że ludzie nie wiedzą, co jest dla nich dobre.
  • Korzyść dla innych – ludzie wartościowi to korzyść dla społeczeństwa: szkolnego, lokalnego, obywatelskiego. To 2 w 1. Pomyśl o iskierce przyjaźni, którą puszczało się w harcerstwie. To właśnie tak działa. Przekazywanie dobrych rzeczy rozprzestrzenia się. Dobro zawsze powraca.
  • Konstruktywne spędzanie życia– ile razy towarzyszy Ci wrażenie straconego czasu kiedy robisz jakąś totalnie odmóżdżającą rzecz czyli: oglądanie 15-go odcinka ulubionego serialu? Nie, nie mam na myśli, że robienie takich rzeczy jest złe. Relaks jest dobry i potrzebny. Ale kiedy robisz to ze świadomością, że zrobiłaś dzisiaj coś fajnego brak wyrzutów sumienia. (serio!) Bycie pozytywnym wnosi coś do życia. To po prostu się czuje. I jestem pewna, że wiesz o czym mówię. 🙂
  • Dla samego siebie – kiedy zaczynasz być pozytywnym to staje się częścią Twojego życia. I widzisz, że nagle wszystko zaczyna się układać. Być może brzmi to naiwnie, ale dobro, które czynisz – wraca. Mimo, że tak naprawdę tego nie oczekujesz.

Plusów bycia pozytywnym jest oczywiście o wiele więcej. Są też i minusy. Ale o nich kiedy indziej.

Mam nadzieję, że podzielisz się ze mną swoim spostrzeżeniem, dlaczego warto być pozytywnym. 

Do napisania 🙂 (i przeczytania)

Dobre wibracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *